Ha van valami, ami a XI. században egy cég életéből sem maradhat ki, akkor az a saját weboldal. A siker egyik titka ez - készíttessen hát Ön is profi weboldalt, webáruházat!
A weboldal, mint alapkövetelmény
Manapság bármilyen típusú vállalkozásról legyen is szó, elengedhetetlen, hogy célközönsége, az ügyfelek internetes felületen keresztül is tájékozódhassanak róluk. Egy iroda megléte, ahol személyesen informálják az embereket, vagy egy telefonos ügyfélszolgálati rendszer, ahol akár a kora reggeli és késő esti órákban is rendelkezésünkre bocsájtják az aktuális tudnivalókat, nem elegendő. Közbejöhet ugyanis a nap bármely szakában olyan probléma, melynek orvoslása nem várhat. Az ügyfél ilyenkor ideális esetben felkeresi a számára szükséges cég weboldalát, ahol eligazodhat. Ha azonban a leírásokban nem találja a neki megfelelő megoldást, felveszi a kapcsolatot a szolgáltatóval. Sok esetben maga az elérhetőség a legnagyobb „kincs”, ez vezeti el ugyanis az ügyfelet a vállalathoz. Más módon nagyon talán soha nem történne ez meg, ezért is lehetünk olyan hálásak az online világ nyújtotta lehetőségekért.
Az egyik legnagyobb nehézséget önmagunk eladása jelenti, az, hogy megismertessük az emberekkel, mit kínálunk nekik. Induló vállalkozásnál ez még nagyobb kihívást jelent. Cégünk reklámozását nem feltétlenül kell saját magunknak megoldanunk (bár dönthetünk így is – megalkothatjuk különböző céges weboldal szerkesztőkkel, amit szeretnénk). Számos meglehetősen olcsó weblap-, webshop-, banner-készítő cég és személy foglalkozik kifejezetten céges weboldalkészítéssel. Másrészről, ha nem értünk az informatikához, akár még a visszájára is fordulhat a dolog. Nem nehéz elrontani a cég megjelenését egy rossz web site-tal. Ez az a dolog, ami az első benyomást leginkább meghatározza. Hogyha gyenge minőségű a kivitelezés, túl egyszerű, túl díszes, színes a kezdőlap, sokan inkább másik szolgáltató után néznek.
Hogyha megijednénk attól, hogy ez mennyi plusz költséggel jár majd, megnyugodhatunk, megfizethető, sőt, lehetőség van olcsó, valamint ingyen tárhely igénybevételére is. A saját oldal megléte tehát nagyon fontos, ahogy az is, hogy az emberek többségének elnyerje a tetszését.
Hogyan készítsünk weblapot?
A honlap készítés során adhatunk néhány instrukciót a megbízottunknak, hogy hogyan szeretnénk, hogy az oldalunk kinézzen. A bemutatkozó szöveg legyen viszonylag rövid, lényegretörő és tömör. A menüpontokat jelző fülek legyenek könnyen észrevehető helyen, például legfelül, vízszintesen elrendezve, vagy bal oldalt, függőlegesen. Fontos, hogy cégünkkel kapcsolatos minden gyakori kérdést gyűjtsünk össze, így megkönnyíthetjük mind a sajátunk, mind az ügyfél dolgát. Az elérhetőségek (telefonszám, e-mail) akár a főoldalra is tehetők, ezzel is segítve az eligazodást. Nem hátrány egy térképrészlet beszúrása sem, ahol megjelöljük, hol található a cég épülete.
Ha termékek eladásával foglalkozunk, akkor működtethetünk webshopot is. Az online megrendelésre ma már nagy igény van, sokkal kényelmesebb egy üzlet helyett otthonról, néhány kattintással elintézni egy vásárlást, majd várni, hogy a futár kihozza. Nemcsak a fiatalok, hanem már az egészen idős korosztály is hajlik erre a megoldásra. Webáruház-készítés során listázhatjuk a termékeket típustól, funkciótól, ártól függően, illetve kép, megnevezés és rövid termékleírás mellett már igen könnyen meg lehet találni, amit keresünk.